Parafia pw. Św. Krzyża

w Bydgoszczy

Ogłoszenia parafialne

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Świętego Krzyża

85-680 Bydgoszcz, Artyleryjska 10

tel: 52 346 25 97OGŁOSZENIA PARAFIALNE
21.04.2019
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii oraz Triduum Paschalnego: Paniom ze Wspólnoty Matek Żywego Różańca; pani Barbarze za przygotowanie naszego kościoła do tych pięknych uroczystości; Panom Kościelnym: Tadeuszowi i Krzysztofowi, Panom z Towarzystwa św. Wojciecha, Szafarzom Nadzwyczajnym Komunii Św., ministrantom i lektorom; zespołowi młodzieżowemu: Justynie, Kindze, Paulinie i Natalii, za przygotowanie niezwykłego czuwania w Wielki Piątek; Scholi Parafialnej; naszemu Chórowi Parafialnemu za ubogacenie liturgii Wielkiego Piątku; Pani Organistce, Pani Lidce, za pomoc graficzną Ceremoniarzowi parafialnemu Romanowi; Pani Katarzynie za ciągłe zaskakiwanie nas pięknymi kwiatowymi dekoracjami oraz naszym Parafianom: Ewie, Ilonie, Darkowi i Marcinowi, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego Grobu Pańskiego oraz Wam wszystkim za stworzenie niepowtarzalnego klimatu i atmosfery tych najważniejszych, dla nas chrześcijan, dni.

2. Przyszła niedziela, ze względu na świąteczny czas jest czasem naszej modlitwy w intencji dobroczyńców naszej parafialnej wspólnoty, duchowo i materialnie – zgodnie z postanowieniem Rady Duszpasterskiej składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne.

3. W najbliższą sobotę, 27.04, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie w kościele o godz. 10.00.

4. Po zakończeniu Nawiedzenia naszej Parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, rozpoczęło się nawiedzenie rodzin naszej Parafii przez obraz Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki naszej diecezji. Obraz zabieramy do naszych domów na 1 dzień, odbierając go po wieczornej Mszy św. i przynosimy przed wieczorną Mszą św., dnia następnego. Zapraszam do tej szczególnej, rodzinnej modlitwy. Na te niezwykłe chwile w naszych rodzinach z Matką Bożą Pięknej Miłości można zapisać się w zakrystii. Jeśli ktoś chciałby podzielić się dokumentacją fotograficzną z tego domowego i rodzinnego wydarzenia proszę o zgodę na publikację na stronie internetowej.

 

5. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze przeczytamy m. in. „Jezus patrzy z chusty” – czy to możliwe: spojrzeć w oczy Zmartwychwstałemu? Tak naprawdę, a nie symbolicznie czy w wyobraźni? oraz „Kościół ludzi nadziei” – to, co się wydarzyło w noc Zmartwychwstania, jest źródłem nowej nadziei. Czy jednak uczniowie Jezusa zrozumieli, co się stało? A my? Jaki byłby Kościół, gdybyśmy to naprawdę rozumieli?; a w naszym diecezjalnym dodatku wiele ciekawych artykułów, recenzji książek, zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz interesujące informacje z życia diecezji i regionu.

6. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych; o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; o zmarłych z naszej parafii spoczywających też na innych cmentarzach; a także o zmarłych budowniczych tej świątyni i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła +ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

NIECH TEN ŚWIĄTECZNY CZAS, KTÓRY ODSŁANIA PRZED NAMI GŁĘBIĘ MIŁOŚCI BOGA DO CZŁOWIEKA I PERSPEKTYWĘ WIECZNEGO SZCZĘŚCIA – WYPEŁNI NASZE SERCA RADOŚCIĄ, POKOJEM I NADZIEJĄ. ZMARTWYCHWSTAŁY JEZUS NIECH DA SIŁĘ I ODWAGĘ DO CODZIENNEGO PODĄŻANIA JEGO DROGĄ!

Ks. Dariusz Wesołek 

 

 NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO - 21.04

8.00

+Jerzy Duszyński – greg. 1

10.00

+Irena, +Krystyna, +Stanisława (k), +Bożena, +Leon, +Jan, +Ryszard, i +rodzice i +rodzeństwo

12.00

+Paweł Runowski w 4 miesiące po śmierci (+CHRZEST po MSZY ŚW.)

18.00

+Tadeusz Tepper

PONIEDZIAŁEK ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO - 22.04

8.00

+Teresa Przegiętka w 3 rocz. śmierci

10.00

+Renata Majsner w 10 rocz. śmierci oraz zmarłych z rodzin MAJSNERÓW, WAWAKÓW, BUKOLTÓW, KOŁODZIEJEWSKICH

12.00

+Marianna, +Bolesław, +Urszula, +Andrzej POŁCZYŃSCY (+CHRZEST po MSZY ŚW.)

18.00

+Jerzy Duszyński – greg. 2

WTOREK – 23.04

18.00

+Jerzy Duszyński – greg. 3

 ŚRODA - 24.04

18.00

- +Jerzy Duszyński – greg. 4

- +Leon Stasiak; +Zofia i +Józef SERAFIN; +Zenon Fryżewski, +Krzysztof Kanabaja; +Jerzy Szpakowski w 5 rocz. śmierci, +Gizela Szpakowska w 1 rocz. śmierci i zmarli z rodziny; +Alfons Jagielski; +Marta i +Stanisław JAGIELSCY; +Barbara i +Stanisłąw JAŃCZAK; +Anna Wonkowska; +Stefan i +Maria GRZYBEK; +Piotr Samuła; +Czesław Kubaszewski i zmarli rodzice: +Janina i +Antoni MATUSZEWSCY

 CZWARTEK – 25.04

18.00

+Jerzy Duszyński – greg. 5

PIĄTEK – 26.04

17.00

Bogumiła (k) i Jerzy ŁUKASZEWSCY – 50-lecie Sakramentu Małżeństwa

18.00

+Jerzy Duszyński – greg. 6

SOBOTA – 27.04

8.00

+Jerzy Duszyński – greg. 7

12.00

Z ok. 80 urodzin Heleny

18.00

+Czesław Kamrowski w 4 rocz. śmierci

NIEDZIELA  BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA - 28.04

8.00

+Jezry Duszyński – greg. 8

10.00

+Elżbieta Modrakowska w 10 rocz. śmierci i +Edmund Modrakowski w 2 rocz. śmierci (+CHRZTY)

12.00

+Agnieszka, +Dorota, +Anna WRÓBLEWSKIE; +Edmund Siewert

18.00

+Beta i +Kazimierz LEWANDOWSCY; +Leokadia i +Tadeusz NOWAK; +Stanisłąw Miśkiewicz; +Marianna, +Helena, +Józef, +Kazimierz TOMASZEWSCY

Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym