Parafia pw. Św. Krzyża

w Bydgoszczy

Ogłoszenia parafialne

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Świętego Krzyża

85-680 Bydgoszcz, Artyleryjska 10

tel: 52 346 25 97OGŁOSZENIA PARAFIALNE
10.11.2019
32 Niedziela Zwykła


1. Zapraszam do modlitwy przy Ikonie Maryi Matki Bożej Pięknej Miłości w naszych domach. W zakrystii można wpisać się na listę na listopad.
2. Są już dostępne nasze PARAFIALNE KALENDARZE NA 2020 rok. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. lub w Biurze Parafialnym w cenie 20 zł, jako cegiełkę na cele remontowo – inwestycyjne. Mogą służyć dobrej organizacji naszych zadań, obowiązków czy też ważnych spotkań lub jako prezent dla znajomych.
3. Nasza Parafia we współpracy z Oddziałem Ratunkowym Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy podejmuje akcję zbiórki nieużywanej odzieży dla osób bezdomnych pod hasłem PODZIEL SIĘ UBRANIEM. Wielu z nich w tym czasie staje się pacjentami wspomnianego Oddziału. Zamiast wyrzucić niepotrzebne rzeczy możemy w bardzo konkretny sposób pomóc im przetrwać zimę, ale i nie tylko. Rzeczy można przynosić do nas lub bezpośrednio na biuro przepustek lub Oddział Ratunkowy Szpitala.
4. Jutro, w poniedziałek, 11.11 przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości i wspomnienie liturgiczne św. Marcina z Tours. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
5. W najbliższy czwartek, 14.11, podczas Mszy św. o godz. 18.00, nasza parafialna modlitwa w intencji zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; zmarłych z naszej Parafii spoczywających też na innych cmentarzach; zmarłych budowniczych naszego kościoła i w intencji pierwszego proboszcza i budowniczego tej świątyni +ks. Prałata Eugeniusza Barełkowskiego.
6. W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy 3 Niedzielę Miesiąca – w naszej Parafii to dzień szczególnej modlitewnej pamięci o wszystkich dobroczyńcach, którzy duchowo, modlitewnie i materialnie wspierają dzieła podejmowane przez parafialną wspólnotę. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest w całości na cele remontowo-inwestycyjne. Bardzo serdecznie dziękuje Wam wszystkim kochani za ogromną życzliwość i zrozumienie wszystkich potrzeb naszej wspólnoty.

7. W nakbliższy piątek, 15.11, odwiedzę chorych naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 7.30.

8. Sakrament Bierzmowania: spotkanie formacyjne dla młodzieży w piątek, 15.11, po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.

9. I Komunia Św.: spotkanie dla dzieci w sobotę, 16.11, o godz. 10.00 w kościele.

10. Ministranci, Lektorzy i kandydaci do służby liturgicznej ołtarza: spotkanie w sobotę, 16.11, o godz. 11.00 w kościele.

11. W Bydgoszczy od 28.10 trwają obchody XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Mottem wiodącym tegorocznych przeżyć są słowa św. Jana Pawła II: ”Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać. Przychodzi jako dar, utrzymuje się poprzez zmaganie". Wpisują się one mocno w zmagania Polaków dla odzyskania niepodległości, ale są również zadaniem dla obecnego pokolenia. Podczas Tygodnia Kultury w przededniu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (18 maja 1920 r.) zostanie uczczony największy z Polaków poprzez spotkania, ukazujące Jego nauczanie i wielkość. Pośród wielu innych pozycji programu Tygodnia, duża uwaga zostanie poświęcona młodzieży. Program Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej jest również adresowany do osób chorych przebywających w Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki i w Centrum Onkologii, osób starszych mieszkających w domach pomocy społecznej oraz osób odbywających karę odosobnienia w areszcie i zakładach Karnych.

12. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. wiele ciekawych artykułów, recenzji książek, zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz interesujące informacje z życia diecezji i regionu.
13. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych; o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; o zmarłych z naszej parafii spoczywających też na innych cmentarzach; a także o zmarłych budowniczych tej świątyni i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła +ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Ks. Dariusz Wesołek

 Intencje mszalne 

 

32 NIEDZIELA  ZWYKŁA     10.11

8.00

+Bożena Pluskota – greg. 26

10.00

Msza św. w intencji Jubilatów Małżeńskich z listopada

+Antoni Zamiar w 4 rocz. śmierci oraz +zmarłych z rodzin: ZAMIAR, SZULC, PISKORSKICH, GRUBICH, DUZOWSKI

12.00

+Henryk, +Franciszek, +Edmund, +Feliks, +Genowefa, +Ryszard, +Jan i za wsztskie dusze w czyśćcu cierpiące

18.00

+Leokadia i +Tadeusz IWAŃSCY i +rodziców z obojga stron

PONIEDZIAŁEK  - 11.11 Św. Marcina z Tours; Narodowe Święto Niepodległości

8.00

+Władysław, +Władysława (k) oraz +dziadków z obojga stron

10.00

+Adam Sobotowski w 27 rocz. śmierci; +Anastazja i +Alfons ŚLEDZIANOWSCY

18.00

+Bożena Pluskota – greg. 27

WTOREK –  12.11

18.00

+Bożena Pluskota – greg. 28

 ŚRODA  - 13.11

17.00

+ Bożena Pluskota – greg. 29

18.00

+Stanisław Wierzba – intencja urodzinowa; +Krystyna i +Zenon BIAŁKOWSCY; +Otylia Katka i za +rodziców i +rodzeństwo

 CZWARTEK – 14.11

18.00

+Bożena Pluskota – greg. 30

18.00

MSZA  ŚW.  W  INTENCJI  ZMARŁYCH  SPOCZYWAJĄCYCH NA  TYCH  CMENTARZACH, za zmarłych budowniczych naszego kościoła i +ks. Prałata Eugeniusza Barełkowskiego, pierwszego proboszcza i budowniczego naszej świątyni

+Wacław Kaźmierczak w 4 rocz. śmierci i zmarli z rodziny; +Janina Wróblewska, +Jerzy Gaura, +Bogdan Fijałkowski – intencje od Parafian

PIĄTEK – 15.11 Św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościołą

18.00

+Stanisław Mydłowska – intencja od rodziny MIGDAŁA z Rzeszowa

SOBOTA – 16.11

8.00

+Stanisław Wierzba

18.00

+Edmund Cieszyński i zmarli z rodziny

33 NIEDZIELA ZWYKŁA  17.11   

8.00

Elżbieta i Roman – intencja urodzinowa i imieninowa

10.00

+Urszula Cyrklaf; +Krystyna i +Stanisław ZIĘTEK oraz zmarli z rodziny; +Zofia Wilga w 1 rocz. śmierci oraz +Stanisław Wilga i +Tomasz i +Stefan Król; O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Grzegorz Samuła

12.00

+Stanisław Szalaczyński; +Sławomir Deska; +Jerzy Sprawa

18.00

+Janina Pęksa; +Stefania Żach i dusze w czyśćcu cierpiące

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym 

Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.