Parafia pw. Św. Krzyża

w Bydgoszczy

Ogłoszenia parafialne

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Świętego Krzyża

85-680 Bydgoszcz, Artyleryjska 10

tel: 52 346 25 97OGŁOSZENIA PARAFIALNE
8.12.2019
II NIEDZIELA ADWENTU


1. Trwa okres Adwentu – szczególny, wyjątkowy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam na Roraty, Msze św. maryjne, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a ze szczególnym udziałem dzieci w poniedziałek i środę (dzieci – ale i nie tylko – prosimy o przygotowanie lampionów). Dla dzieci przygotowaliśmy niespodzianki i jednoczesne zaproszenie, aby na roratnie spotkania przynosili serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami (staną się one również ozdobą jednej z naszych choinek).

2. DZIŚ PRZEŻYWAMY JUBILEUSZ 40-LECIA ISTNIENIA PARAFII P.W. ŚW. KRZYŻA - podczas uroczystej Mszy św. 8.12, wyjkątkowo o godz. 13.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tych wszystkich, którzy tworzyli naszą wspólnotę, Żywy Kościół oraz tych, którzy budowali świątynię. Naszą wdzięcznością otoczyć chcemy też wszystkich przyjaciół i sympatyków naszej Parafii. Uroczysta Msza Św. Jubileuszowa 8.12 o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. Bp Jana Tyrawy, Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej. Po zakończeniu Mszy zapraszam na urodzinowe ciasto i kawę do Sali Parafialnej. Jeśli ktoś z Parafian chciałby podzielić się z nami swoimi słodkimi wyrobami, można je przynieść do Sali parafialnej lub w niedzielę rano.
Do tej szczególnej chwili przygotowywaliśmy się poprzez Triduum ze Świętymi od 5.12 do 7.12 (św. Charbelem, św. Mikołajem i św. Rita z Cascii), które prowadził ks. Mirosław Pstrągowski, proboszcz parafii św. Łukasza Ewangelisty i Diecezjalnego Ośrodka św. Rity z Cascii oraz Kawaler Grobu Bożego w Jerozolimie. Bardzo serdecznie dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia i duchowe wprowadzenia nas w zrozumienie przyjaźni ze Świętymi. Ich życie i wiara ukazują nam bowiem, jak różne drogi prowadzą do Boga i do świętości.

3. Dziś przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcią NMP. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w GODZINĘ ŁASKI DLA ŚWIATA od godz. 12.00 do godz. 12.45, która poprzedzi nasze jubileuszowe uroczystości.

4. Są jeszcze dostępne nasze PARAFIALNE KALENDARZE NA 2020 rok. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. lub w Biurze Parafialnym w cenie 20 zł, jako cegiełkę na cele remontowo – inwestycyjne. Mogą służyć dobrej organizacji naszych zadań, obowiązków czy też ważnych spotkań lub jako prezent dla znajomych.

5. Można już nabyć opłatki wigilijne oraz świece CARITAS, jako Wigilijne Dzieło Pomocy najmłodszym – aby mogli również radośnie przeżyć czas Świąt Bożego Narodzenia: duża świeca w cenie 15 zł, a mała 6 zł.

6. W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy 3 Niedzielę Miesiąca – w naszej Parafii to dzień szczególnej modlitewnej pamięci o wszystkich dobroczyńcach, którzy duchowo, modlitewnie i materialnie wspierają dzieła podejmowane przez parafialną wspólnotę. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest w całości na cele remontowo-inwestycyjne. Bardzo serdecznie dziękuje Wam wszystkim kochani za ogromną życzliwość i zrozumienie wszystkich potrzeb naszej wspólnoty.

7. W sobotę, 14.12, o godz. 18.00 msza św. za spoczywających na tych cmentarzach, zmarłych budowniczych naszego kościoła i pierwszego proboszcza, budowniczego tej świątyni +ks. Prałata Eugeniusza Barełkowskiego. Po Mszy św. uczczenie relikwii Krzyża Świętego. Tego dnia wspominamy również patrona naszego ks. Biskupa Jana Tyrawy, Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej, św. Jana od Krzyża. Pamiętajmy w naszych modlitwach.

8. Nasza Parafia we współpracy z Oddziałem Ratunkowym Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy podejmuje akcję zbiórki używanej odzieży dla osób bezdomnych pod hasłem PODZIEL SIĘ UBRANIEM. Wielu z nich w tym czasie staje się pacjentami wspomnianego Oddziału. Zamiast wyrzucić niepotrzebne rzeczy możemy w bardzo konkretny sposób pomóc im przetrwać zimę, ale i nie tylko. Rzeczy można przynosić do nas lub bezpośrednio na biuro przepustek lub Oddział Ratunkowy Szpitala. W tym roku potrzeba ciepłych kurtek i butów.

9. Na stronie internetowej naszej Parafii oraz w gablocie kościoła jest już dostępny plan tegorocznej kolędy. Odwiedziny duszpasterskie rozpocznę od 27.12. Nie będzie kolędy w niedzielę. Aby dobrze zaplanować wizytę duszpasterską, proszę o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana te rodziny, które mieszkają w nowych blokach na terenie naszej parafii.

10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na II edycję Studium Duchowości Carmelitanum DUCHOWOŚĆ W CODZIENNOŚCI. Do udziału w Studium zapraszamy wszystkie osoby, które chcą pogłębić swóją wiedzę teologiczną i praktyczną w zakresie formacji duchowej chrześcijanina. Studium trwać będzie 2 Iata (4 semestry), zajęcia odbywać się będą 2 razy w miesiącu (wtorek) w godz. 17. 00 20.00, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Rekrutacja trwa do 23 grudnia br., a pierwsze zajęcia odbędą się 14 stycznia 2020r. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji z prowadzonych zajęć zostały zamieszczone w gablocie parafialnej oraz dostępne są na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl

11. Przypominam, że Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii w każdy czwartek, od godz. 16.00 do 18.00

12. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. wiele ciekawych artykułów, recenzji książek, zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz interesujące informacje z życia diecezji i regionu.

13. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych; o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; o zmarłych z naszej parafii spoczywających też na innych cmentarzach; a także o zmarłych budowniczych tej świątyni i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła +ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 Ks. Dariusz Wesołek

 Intencje mszalne 

 

II NIEDZIELA  ADWENTU -  8.12 JUBILEUSZ  40-lecia istnienia PARAFII     

8.00

W intencji syna Grzegorza i całej rodziny BĄCZEK

10.00

MSZA  ŚW.  W  INTENCJI  JUBILATÓW  MAŁŻEŃSKICH  Z  GRUDNIA

+Jan Igras w 2 rocz. śmierci; +Marian Jagła i zmarłych z rodziny JAGŁA i NOWACKICH; +Joanna Jankowska, +Anna Jankowska, Florian Jankowski, +Franciszek Jankowski

13.00

+Paweł Runowski w 1 rocz. śmierci

MSZA  ŚW. JUBILEUSZOWA Z OKAZJI 40 - LECIA  PARAFII  ŚW.  KRZYŻA

POD  PRZEWODNICTWEM  KS. BISKUPA  JANA  TYRAWY

18.00

MSZA  ŚW.  W  INTENCJI  MAŁŻEŃSTW  STARAJĄCYCH  SIĘ  O  POTOMSTWO

PONIEDZIAŁEK  - 9.12 Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny - UROCZYSTOŚĆ

18.00

+Alicja Męclewicz w 3 rocz. śmierci

WTOREK –  10.12   

18.00

+Alicja i +Adam BIAŁEK

ŚRODA  - 11.12

18.00

+Krystyna i +Zenon BIAŁKOWSCY

CZWARTEK – 12.12  Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe

18.00

+Alicja Męclewicz

PIĄTEK – 13.12 Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

18.00

+Otylia Katka z okazji urodzin

SOBOTA – 14.12 Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

8.00

ZA  PARAFIAN

18.00

Msza św. w intencji zmarłych spoczywających na tych cmentarzach, zmarłych z naszej Parafii spoczywających też na innych cmentarzach, zmarłych budowniczych naszej parafialnej wspólnoty i za +ks. Prałata Eugeniusza Barełkowskiego

+Helena, +Wawrzyniec, +Jan FRĄCKOWIAK; +Piotr Fiut; +Teresa i +Paweł GERBATOWSCY; +Edmund w 4 rocz. śmierci i zmarłych z obojga stron; +Barbara Meler

III NIEDZIELA  ADWENTU -  15.12 

8.00

ZA  PARAFIAN

10.00

+Zdzisława w 20 rocz. śmierci +Kazimierz LESIŃSCY – intencja od wnuczki; +Rodzice: +Leokadia i +Bronisław – intencja od syna Sławka

12.00

+Roman Bromek w 31 rocz. śmierci

18.00

+Helena Piszczek i +rodziców: +Jan, +Krystyna i siostra +Jolanta Wojna

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym 

Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.