Parafia pw. Św. Krzyża

w Bydgoszczy

Ogłoszenia parafialne

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Świętego Krzyża

85-680 Bydgoszcz, Artyleryjska 10

tel: 52 346 25 97OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18.08.2019
20 Niedziela Zwykła

 

1. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: w środę św. Piusa X, papieża; w czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej; w piątek św. Róży z Limy; a w sobotę św. Bartłomieja.

2. Zapraszam do modlitwy przy Ikonie Maryi Matki Bożej Pięknej Miłości w naszych rodzinach. W zakrystii można wpisać sie na listę na sierpień.

3. Zapraszam na Parafialną Jubileuszową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej – Śladami Pana Jezusa, w dniach 4-11.11 br. Koszt 3790 zł i 90 USD (obejmuje: Przelot samolotem w obie strony; • Opłaty lotniskowe i paliwowe; • Transfery autokarem; • 7 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami; • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji; • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie; • Opiekę duchową kapłana; • Ubezpieczenie) Z tą ciekawą ofertą można zapoznać się w gablocie kościoła lub w zakrystii - dostępny dokładny program zwiedzania i pobytu w Ziemi Świętej. Na pielgrzymkę mogą zapisywać się również osoby spoza parafii.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci ze Scholi Parafialnej i Ministrantów, które wyjadą na nasz parafialny wakacyjny wyjazd, jutro w poniedziałek 19.08 po Mszy św. o godz. 18.00

5. Informacja dla osób uczestniczących w Parafialnym Spływie Kajakowym, 24.08, w najbliższą sobotę – wyjazd wspólny z parkingu przy cmentarzu. Zbiórka o godz. 8.45.

6. Dziś 3 niedziela miesiąca. To w naszej Parafii czas szczególnej modlitwy w intencji dobroczyńców naszej parafialnej wspólnoty. Składka w całości przeznaczona jest na cele remontowo – inwestycyjne. Bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie i życzliwość wobec wszystkich potrzeb naszej Parafii.

7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne specjalność katechetyka, 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 9 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 12-13 września br. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie parafialnej oraz dostępne są na stronie internetowej www.bvdgoskateologia.pl

8. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. wiele ciekawych artykułów, recenzji książek, zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz interesujące informacje z życia diecezji i regionu.

 

9. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych; o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; o zmarłych z naszej parafii spoczywających też na innych cmentarzach; a także o zmarłych budowniczych tej świątyni i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła +ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Wszystkich, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy polecajmy opiece Matki Bożej i świętych Patronów. Prośmy o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku. Zachęcam do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Ks. Dariusz Wesołek

 Intencje mszalne 

 

 20 NIEDZIELA  ZWYKŁA     18.08

8.00

+Łucja Górska w 7 rocz. śmierci, +Kazimierz Górski w 46 rocz. śmierci

11.00

Dziękczynna w 1 rocz. Sakramentu Małżeństwa DARIA i MATEUSZ

W intencji Zofii – o Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się rok studencki

18.00

+Waldemar w 5 rocz. śmierci; Zmarłych z rodzin: WINNICCY, OLESIÓW, POLCYN, ZAJDEŃCÓW, SZCZEPANKÓW

PONIEDZIAŁEK  - 19.08

18.00

+Mieczysław Krawiec – int. od córki z rodziną

WTOREK –  20.08  Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła  

 18.00

ZA  PARAFIAN

 ŚRODA  - 21.08 Św. Piusa X, papieża

18.00

Dziękczynno-błagalna z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla s. M. Józefiny z okazji imienin;

+Irena Serocka w 13 rocz. śmierci i +rodziców: +Zofia i Władysław KLUCZYŃSCY

 CZWARTEK – 22.08  NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI  PANNY KRÓLOWEJ

18.00

W intencji syna Grzegorza i całej rodziny BĄCZEK

PIĄTEK – 23.08  Św. Róży z Limy

18.00

+Leon Bartoszyński w 35 rocz. urodzin

SOBOTA – 24.08 Św. Bartłomieja, apostoła

8.00

MICHALINA i MICHAŁ  MROCZEK w 5 rocz. Sakramentu Małżeństwa

18.00

+Ks. Roman Janka w 2 rocz. śmierci

21 NIEDZIELA ZWYKŁA  25.08   

8.00

+Adam Szfrański – int. od Moniki Kachelskiej

11.00

+Andrzej Wiszniewski w 7 rocz. śmierci oraz +Helena i +Maksymilian BORKOWSCY (+CHRZTY)

18.00

+Bernard Karwecki w 22 rocz. śmierci i zmarli z rodziny spoczywający na tym cmentarzu

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.