Parafia pw. Św. Krzyża

w Bydgoszczy

O parafii

Parafa p.w. Św. Krzyża w Bydgoszczy liczy około 3200 mieszkańców i obejmuje ulice:

• Artyleryjska,
  • Dwernickiego nr 4,
  • Gdańska od nr 142-273,
  • Leśna,
  • Podchorążych,
  • Powstania Listopadowego,
  • Powstańców Warszawy,
  • Skromna.

W naszej parafii działają następujące grupy i stowarzyszenia:

• Żywy Różaniec - ok. 100 osób- MATKI Żywego Różańca spotykają się w pierwszą niedziele każdego miesiąca na wspólnej Eucharystii, po której odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu i uroczysta wymiana Tajemnic Różańcowych.
  • Towarzystwo Świętego Wojciecha Wojciechy- Do Towarzystwa należy 7 panów, spotkania odbywają się w trzecią niedzielę każdego miesiąca po Mszy Św. O godz. 10, 00. Członkowie Towarzystwa Św. Wojciecha bardzo aktywnie uczestniczą w życiu parafii. Biorą udział w asyście podczas Mszy Św. Nabożeństwach, procesjach i innych spotkaniach modlitewnych. Wykonują prace porządkowe na terenie naszej parafii, pomagają przy budowie ołtarzy na Boże Ciało. Zawsze chętnie służą pomocą paniom z Zespołu Charytatywnego przy rozładowaniu transportu z darami. Raz w roku biorą udział w rekolekcjach formacyjnych, czynnie uczestniczą w życiu religijnym całej naszej Diecezji.
  • Zespół Charytatywny - w skład którego wchodzą 4 osoby. Zespół ściśle współpracuje z Caritas Diecezji Bydgoskiej. Głównym zadaniem Zespołu jest organizowanie pomocy dla najbardziej potrzebujących parafian.

Nr konta bankowego: BZ WBK 03 1090 1896 0000 0001 0974 3472