Parafia p.w. Św.Krzyża w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne

 

32 Niedziela Zwykła

                                                   12.11.2017

 

 1. Dziękuję za modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych, która łączyła nas w czasie Mszy św. o godz. 15.00 i procesji z modlitwa za zmarłych od 2.11 do 8.11 –  można było zyskać odpust zupełny za konkretna jedna osobę zmarłą. Wymienianki roczne będą odczytywane w połączeniu z modlitwą w każdą niedzielę o godz. 7.30 – od  I niedzieli Adwentu, tj. od 3.12. Dlatego do końca listopada można jeszcze przynosić kartki z wymieniankami rocznymi.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólne przeżycie naszych Parafialnych Zaduszek Muzyczno-Poetyckich z udziałem gościnnym Orkiestry Dętej z Pruszcza oraz Paniom ze Wspólnoty Matek Różańcowych, które zaopiekowały się naszymi gośćmi. Już dziś zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu miłych gości w naszej Parafii – termin podam w najbliższym czasie.

 

 1. Z Biura Promocji Filharmonii Pomorskiej otrzymaliśmy zaproszenie na koncert Mietka Szcześniaka śpiewającego teksty ks. Twardowskiego w dniu 22.11 o godz. 19.00 – otrzymaliśmy parafialnie 20 biletów, które dla naszej Parafii wyjątkowo są w cenie 20 zł. Zapraszam do naszego parafialnego przeżycia tak niezwykłego wydarzenia. Jeśli będzie większe zainteresowanie otrzymamy więcej biletów.

 

 1. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa:

      - w środę po Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

            - w czwartek na modlitwę adoracji przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17.00 do

            - w piątek po Mszy św. na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia

 

 1. W najbliższym tygodniu są wolne intencje mszalne w godzinach porannych.

 

 1. Są jeszcze dostępne kalendarze od ks. Artura Zarasia, jako wsparcie Domu dla Dzieci w Kazachstanie

 

 1. W przyszła niedzielę – 3 niedzielę miesiąca - ofiary zbierane podczas każdej Mszy św. – zgodnie z decyzją Rady Parafialnej – przeznaczone są na cele inwestycyjno – remontowe.

 

 1. W najbliższym tygodniu BIURO PARAFIALNE BĘDZIE NIECZYNNE!!!

 

 1. Zapraszam w dniach 9.12 – 10.12 br.  na Parafialny wyjazd na Świąteczny-Adwentowy Jarmark do Wrocławia. Pierwszego dnia, w sobotę 9.12 zbiórka uczestników i wyjazd z Bydgoszczy o godzinie 6.00. Przejazd do Wrocławia. Spacer po mieście. Zwiedzimy Muzeum Narodowe - jedno z najważniejszych polskich muzeów, znane głównie z niezwykle cennego zbioru sztuki średniowiecznej oraz unikatowej, najciekawszej w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Następnie weźmiemy udział w jarmarku świątecznym. W okolicach Świąt Bożego Narodzenia, serce Wrocławia zaczyna bić mocniej - wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii... Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. W trakcie przejazdu – zatrzymamy się, aby nawiedzić Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Kontynuacja podróży powrotnej. Zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych. Cena 290 zł od osoby obejmuje: - przejazd komfortowym autokarem, nocleg w pokojach 2-3 os z łazienką,  1 śniadanie,                           1 obiadokolację,  opiekę i informację turystyczną pilota,  ubezpieczenie.

 

 1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę 18.11 o godz. 10.00 w kościele.

 

 1. Spotkanie dla ministrantów, Służby Liturgicznej naszej Parafii oraz tych, którzy chcieliby do niej dołączyć w sobotę 18.11 o godz. 11.00 w kościele.

 

 1. We wtorek 14.11 tradycyjnie parafialnie modlimy się za naszych zmarłych Parafian w ostatnim czasie oraz wszystkich spoczywających na cmentarzach, dlatego zapraszam na Msze św. w ich intencji o godz. 18.00.

 

 1. Uroczysta Msza św. w intencji całego środowiska kolejarskiego zostanie odprawiona w niedzielę 19.11 o godz. 12.15 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji wraz z Ojcami Jezuitami w Bydgoszczy zaprasza w czwartek 16 listopada br. do auli seminarium na konferencję pt. Jezuici w Bydgoszczy i okolicy 1617-1967-2017 w czterechsetną rocznicę przybycia do Bydgoszczy i pięćdziesięciolecie parafii. Szczegóły na plakatach w gablocie. 

 

 1. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego, w najnowszym numerze przeczytamy m.in.: „Gdy Polska wybuchła” jaka była ta niezwykła jesień 1918 roku, kiedy odzyskaliśmy niepodległość oraz „Wyrwane z niewoli ISIS” wywiad z s. Hatume Dogan, która dziś wyrywa niewolnice z rąk Państwa Islamskiego, a także wiele ciekawych artykułów z życia diecezji i regionu.

 

 1. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach – w tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Parafii: +Mirosława Kaszyńska, lat 57 zam. ul. Gdańska 152; +Jerzy Ksobiak, lat 60 zam. ul. Powstańców Warszawy 9 i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła + ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 Niech na każdy dzień błogosławi nam Dobry Bóg.

Ks. Dariusz Wesołek

 

 

 

 

 

  NIEDZIELA – 12.11      32 Niedziela Zwykła

8.00

+Zdzisław Gonia w 18 rocz. śmierci

10.00

+Agnieszka i +Franciszek STROŃSCY

12.00

+Józef, +Stanisława MATUSZAK; +Dorota, +Alfons JENDRZEJCZAK, +Eugeniusz Chyła, +Kazimierz Matuszak

18.00

+Krystyna Nadolna

PONIEDZIAŁEK – 13.11   Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystiana – pierwszych polskich męczenników

9.00

+Otylia Katka o radość wieczna dla niej i jej zmarłych rodziców i rodzeństwo

18.00

+Stanisław Wierzba int. imieninowa oraz +Rodzice: +Jan i +Michalina

  WTOREK – 14.11

9.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla Tomasza

18.00

W int. zmarłych spoczywających na tych cmentarzach oraz tych, których pożegnaliśmy w ostatnim czasie:

+Jerzy Ksobiak – int od kolegów i koleżanek, pracownicy Działu Żywienia

+Wacław Kaźmierczak w 2 rocz. śmierci i zmarli z rodziny

+Andrzej Rządkowski – int od parafian

+Jerzy Ksobiak – int od parafian

+Mirosława Kaszyńska – int od parafian

     ŚRODA – 15.11 

9.00

+Irena Adamczyk, +Helena Roszak

18.00

+Krystyna, +Jadwiga, +Zenon

   CZWARTEK – 16.11  

9.00

 

18.00

+Edmund Cieszyński z ok. imienin i zmarli z rodziny

       PIĄTEK – 17.11 św. Elżbiety Węgierskiej

9.00

 

18.00

+Józef Bondara w 42 rocz. śmierci i mąż +Janusz Kaniewski

    SOBOTA – 18.11     bł. Karoliny Kózkówny

9.00

+Zdzisław Kurek w 13 rocz. śmierci

18.00

+Henryk Szczesik i zmarli rodzice z obojga stron

  NIEDZIELA – 19.11                 33 Niedziela Zwykła

8.00

W 7 rocz. śmierci +Henryk Januszewski oraz +Jan, +Feliks, +Genowefa, +Ryszard, +Franciszek, +Edmund, +Łukasz i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące

10.00

+Grzegorz z ok. urodzin, +Antoni w 45 rocz. śmierci, +Bogdan

12.00

+Krystyna i +Stanisław Ziętek i zmarli z rodzin

18.00

+Regina +Fryderyk MĄCZKA i zmarli z rodzin

 

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym

Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.