Parafia p.w. Św.Krzyża w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Świętego Krzyża

85-680 Bydgoszcz, Artyleryjska 10

tel: 52 346 25 97OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20.05 2018
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO


1. Maj – to dla wielu z nas najpiękniejszy miesiąc roku - a w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych. Nabożeństwa majowe w naszej Parafii od poniedziałku do piątku po Mszy św. łącznie z nabożeństwami „tygodniowymi”, a w sobotę i niedzielę przede Mszą św.

2. W najbliższą niedzielę, 27.05 o godz. 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Św. Pierwszy raz Pana Jezusa do swojego serca przyjmie 33 dzieci naszej Parafii. Bardzo proszę osoby NIE ZWIĄZANE Z TĄ UROCZYSTOŚCIĄ, aby wyjątkowo w najbliższą niedzielę przyszły na Msze św. o innej porze. Spotkania – próby dla dzieci w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek (PRÓBA GENERALNA) bezpośrednio po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców, w piątek o godz. 16.00. Obecność dzieci już od godz. 15.45. Już dziś proszę o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich Rodziców.

3. Rocznicę I Komunii Świętej będziemy przeżywać 3.06 (niedziela) podczas Mszy św. o godz. 12.00! Dzieci są już obecne w kościele o godz. 11.45!

4. Przygotowujemy się do kolejnego Parafialnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego – 9.06 (sobota). Początek Mszą św. o godz. 9.00. Proszę o imienne zapisy – ze względu na ubezpieczenie. Koszt opłat ubezpieczeniowych 5,- od osoby.

5. Parafialny Rodzinny Festyn Integracyjny DZIEŃ RODZINY – MIŁOŚĆ, RADOŚĆ, ZABAWA- 24.06 (niedziela) – Zapraszamy już dziś na to radosne, rodzinne spotkanie. W programie wiele atrakcji i zabaw dla dzieci i całych rodzin. Nie zabraknie występu ciekawych ludzi, pokazów strażackich i Straży Miejskiej. W trakcie festynu dostępne napoje, kiełbaski i grochówka z kotła. Szczegóły dotyczące programu będę podawał na bieżąco w kolejne niedziele.

6. Pragnę nagrodzić ministrantów, którzy do tej pory pomagali w służbie przy ołtarzu oraz naszą Parafialną Scholę „WESOŁKI” wraz z opiekunami. Dlatego organizowany jest dla nich wakacyjny wyjazd w dniach 27.08 – 30.08 br. do GRAND LUBICZ w Ustce, gdzie zapewnione są wszelkie atrakcje dla najmłodszych. Pobyt wraz z wyżywieniem jest NAGRODĄ od właścicieli, przyjaciół naszej Parafii i ode mnie, dzieci pokrywają tylko koszty przejazdu w wysokości 20,- zł.

7. Dzisiejsza niedziela, to 3 niedziela miesiąca i tradycyjnie składka przeznaczona jest cele remontowe naszego kościoła. Jak zawsze dziękuję wszystkim za okazaną do tej pory życzliwość i gotowość pomocy. Czekamy na przygotowanie i zainstalowanie przed wejściem głównym kościoła specjalnego podjazdu – jego koszt to 6600 zł. W tym roku nastąpi przegląd generalny i naprawa instalacji grzewczej naszego kościoła oraz wymiana papy nad częścią katechetyczną i zakrystią naszego kościoła. Zostały również zakupione nowe ołtarze eucharystyczne na procesję w Uroczystość Bożego Ciała. Ich koszt to 6950 zł. Ale jest to zakup jednorazowy i wierzę, że te ołtarze posłużą przez kilka lat. Jeden z nich jest zaprezentowany przy prezbiterium. Dziękuję tym, którzy chcieliby się włączyć w pomoc w sfinansowaniu tych, jakże potrzebnych inwestycji i napraw. Można też dokonać dobrowolnej wpłaty na nasze parafialne konto. Wszystkim naszym dobroczyńcom i Wam kochani, za każdy życzliwy gest pomocy BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!

8. Sakrament Chrztu św. w naszej Parafii – to zmiana od lipca br. – będzie przeżywany w drugą i czwartą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 10.00!

9. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych; o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; o zmarłych budowniczych tej świątyni i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła + ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Niech Maryjny miesiąc i uczestnictwo w majowych nabożeństwach, przypomina nam o niezwykłej bliskości i orędownictwie Matki Chrystusa Zmartwychwstałego, Maryi; a dary Ducha Świętego niech umocnią naszą Wiarę, Nadzieję i Miłość!

Ks. Dariusz Wesołek

 

 

 

NIEDZIELA – 20.05

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO   

8.00

+Alicja Męclewicz z ok. Dnia Matki

10.00

+siostra Dorota Klimczewska w 29 rocz. urodzin; +siostra Liza Klimczewska w 30 rocz. urodzin

12.00

+Helena Dyło

18.00

+Jan, +Kazimiera oraz zmarli z rodziny

      PONIEDZIAŁEK  21.05

NAJŚWIETSZEJ  MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

9.00

O potrzebne łaski dla Adriana z okazji 33 urodzin i mama dziękuje za dar syna

18.00

+Helena +Franciszek KOWALEWSCY; +Ryszard Tomkiewicz w 44 rocz. śmierci

WTOREK –  22.05  Św. Rity z Cascii

9.00

Za Parafian

18.00

+Edmund Kanabaja; +Antoni, +Bronisława (k), +Celina i braci: +Henryk, +Zdzisław, +Rajmund, +Bernard, +Hieronim Klarkowski, +Mariusz Pryżewski

ŚRODA – 23.05

9.00

+Rodziców: +Stefan Jóźwiak, +Zofia i +Konstantyn FARACIK

18.00

+Cecylia, +Józef, +Leszek, +Michał PIEKUŚ; +Halina i +Klemens KĘSKRAWIEC

CZWARTEK – 24.05

9.00

+Dariusz Chmielewski w 15 rocz. śmierci oraz +Halina i +Jan

18.00

+Narcyza (k) Pajączkowska w 6 rocz. śmierci i zmarli z rodziny

PIĄTEK – 25.05

9.00

+Alina – w dniu mamy i +Władysław BUJAK

18.00

+Jacek Neumann w 22 rocz. śmierci, +Helena, +Michał, +Tadeusz, Danuta

SOBOTA – 26.05

9.00

+Paulina Faracik w dniu imienin

18.00

+brat Stefan, zmarłych rodziców i zmarłych z obydwu stron

   NIEDZIELA  27.05 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

8.00

+Maria Grewkiewicz w 1 rocz. śmierci

10.00

+Tadeusz Orzechowski w 20 rocz. śmierci   (+CHRZEST)

12.00

UROCZYSTOŚĆ  I  KOMUNII ŚWIĘTEJ

18.00

+Kazimiera Kubasik

 

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym

Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.