Parafia Św. Krzyża w Bydgoszczy

20 Niedziela Zwykła
20.08.2017

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej; w środę św. Róży z Limy; w czwartek śa.. Bartłomieja, apostoła; a w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. W tygodniu zapraszam na nabożeństwa: - w środę po Mszy św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, - w czwartek na modlitwę adoracji przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17.00 do 18.00, - w piątek po Mszy św. na modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia.

3. Zapraszamy na Parafialny Rodzinny Rajd Rowerowy 26.08 (sobota) do Sanktuarium Zawierzenia Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach. Wyjazd o godz. 10.00 sprzed kościoła powrót ok godz. 16.00. W planie spotkanie z Siostrami w Sanktuarium oraz ognisko i zabawy dla dzieci. Prosimy o imienne zapisy ze względu na ubezpieczenie.

4. Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy-Fordonie zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 21.09 do 29.09 br. W planie zwiedzania m.in. Jerozolima ze wszystkimi najważniejszymi miejscami; Ain Karim, Betlejem; panorama pustyni judzkiej, czas wolny nad Morzem Martwym, Jerycho, Betania, Kana Galilejska, Bazylika Grobu Pańskiego, Kalwaria, Góra Oliwna. Cena 2250 zł oraz 750 $ obejmuje bilety samolotowe, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w Starym Domu Polskim, pokoje 2-osobowe, 1x3 osobowy i 1x4 osobowy, zakwaterowanie w Galilei – bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, pilot-przewodnik, klimatyzowany minibus, ubezpieczenie. Szczegóły u ks. Proboszcza Mirosława Pstrągowskiego: tel. +48 602114704 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

5. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego, w najnowszym numerze przeczytamy m.in.: ciekawy artykuł „Worek modlitwy dla Franciszka” o niepełnosprawnej dziewczynie Basi Turek, która na co dzień jeździ na wózku, do Rzymu dotarła autostopem oraz interesująca rozmowa z ks. Henrykiem Seweryniakiem przewodniczącym Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych „Czy niewierzący będą zbawieni” i wiele ciekawych artykułów z życia diecezji i regionu.

6. Jak co roku pragniemy włączyć się w akcję CARITAS „Z uśmiechem do szkoły” – poprzez zakup cegiełek o nominałach 5, 2 i 1 zł możemy pomóc w przygotowaniu „wyprawki szkolnej” dla dzieci z najuboższych rodzin. Cegiełki o wskazanych nominałach dostępne przy wyjście z kościoła – dziękuję za pomoc Paniom, które pomagają je rozprowadzać.

7. W uroczystość Wniebowziecia NMP modlilismy się za Parafię św Maksymiliana Marii Kolbego w Rytlu; dzień wcześniej przeżywali swój odpust parafialny - ks. Proboszcz chciał odpust odwołać jednak parafianie i mieszkańcy Rytla i okolic prosili, aby jednak się odbył- chcieli tej modlitwy i jej potrzebowali. Dziś postanowiliśmy wesprzeć ich nie tylko duchowo - DZIĘKUJEMY ZA OGROMNY DAR SERCA - dobrowolne ofiary na ten cel będzie można złożyć również w przyszłą niedzielę

8. Bardzo serdecznie dziękuję WSZYSTKIM, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i w piątek przyszli, aby wspólnie posprzątać nasz kościół. Za poświęcony czas i podjęty trud BARDZO DZIĘKUJĘ. Jeśli byłyby osoby gotowe wspomóc nas w tych pracach zapraszam w piątek po wieczornej Mszy św.

9. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, o zmarłych spoczywających na tym cmentarzu, a w tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina +Krescentego Sędzierskiego zam. przy ul. Podchorążych 27 lat 91 oraz za + ks. Prałata Eugeniusza Barełkowskiego – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Życzę wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Parafii dobrej niedzieli, przeżywanej w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych – niech na każdy dzień błogosławi nam Dobry Bóg.

 

Parafia pw.
Krzyża Świętego
Od 20 sierpnia do 27 sierpnia 2017 r.
NIEDZIELA – 20.08 20 Niedziela Zwykła
8.00 +Józef Piotrowski – greg. 14
10.00 +zm. Rodziców: +Helena, +Ela, +Teofil, +Irena, +Ireneusz
12.00 +Łucja Górska w 5 rocz. śmierci, +Kazimierz Górski w 44 rocz. śmierci; +Agnieszka i +Walenty GÓRSCY
18.00 +Bernard Karwecki w 20 rocz. śmierci i zm. z rodzin spoczywających na tym cmentarzu
PONIEDZIAŁEK – 21 sierpnia
9.00 +Józef Piotrowski – greg. 15
18.00 +Mieczysława w 3 rocz. śmierci, +Antoni, +Leszek KLIM
WTOREK – 22 sierpnia
8.00 +Józef Piotrowski – greg. 16
18.00 +Leon Bartoszyński 33 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin obojga stron i zmarli budowniczowie tego Kościoła
ŚRODA – 23 sierpnia Św. Róży z Limy
9.00 +Józef Piotrowski – greg. 17
18.00 Msza św. dziękczynna za naszego ks. Proboszcza Dariusza z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Niego
CZWARTEK – 24 sierpnia św. Bartłomieja Apostoła
9.00 +Irena Serocka 11 rocz. śmierci i +Zofia i +Władysław KLUCZYŃSCY
18.00 +Józef Piotrowski – greg. 18
PIĄTEK – 25 sierpnia
9.00 +Józef Piotrowski – greg. 19
18.00 Z podziękowanie za wszelkie łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Ireny Marciniak z ok 80 rocz. urodzin – int. od Matek Różańcowych
SOBOTA – 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
9.00 +Józef Piotrowski – greg. 20
9.00 +Helena Zielińska i rodzeństwo i rodzice
18.00 +Tadeusz (5 rocz. śmierci)
18.00 +Maria Tomaszewska i zmarli z rodzin GÓRNYCH i TOMASZEWSKICH
NIEDZIELA – 27 sierpnia 21 Niedziela Zwykła
8.00 +Józef Piotrowski – greg. 21
8.00 W 60 rocz. Sakramentu Małżeństwa Krystyna i Mieczysław KRAWIEC i o zdrowie dla Mieczysława
10.00 +Franciszek i +Ewa NIEDŹWIECCY
12.00 +Andrzej Wiszniewski 5 rocz. śmierci, +Helena i +Maksymilian BORKOWSCY
18.00 +Danuta Piosik z ok. urodzin

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym
Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.