Parafia p.w. Św.Krzyża w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne

 

V Niedziela Wielkiego Postu
18.03.2018

1. Zapraszam na Nabożeństwa Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w każdy piątek: po Mszy św. o godz. 9.00, dla dzieci o godz. 17.00 i po Mszy św. o godz. 18.00 oraz Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.

2. Dziękuję ks. Proboszczowi Krzysztofowi Kozłowskiemu za niezwykłą, piękną drogę duchową rekolekcyjnego czasu w naszej Parafii. Tak wielu z nas uczestniczyło w tym wyjątkowym przeżyciu. Na zakończenie rekolekcji ks. Krzysztof poświęcił krzyż, który powstał z krzyża misyjnego. 44 lata temu wieszał go na ścianie budowanego kościoła ks. Prałat Eugeniusz Barełkowski - dziś został nie tylko jako pamiątka, ale z jednej strony ciągłość rozwijania się naszej parafialnej wspólnoty, a z drugiej relikwiarz dla relikwii błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona Diecezji Bydgoskiej. To był dobry, wyjątkowy czas dla naszej Parafii.

3. Serdecznie zapraszam dziewczynki, które chciałyby włączyć się do śpiewania i grania w naszej parafialnej scholii dziecięcej – spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej.

4. Dzisiejsza niedziela, to 3 niedziela miesiąca – i zgodnie z postanowieniem Rady Duszpasterskiej składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne. Dziękuję wszystkim za okazaną do tej pory życzliwość i gotowość pomocy. Dziękuję Panu Tadeuszowi z Towarzystwa Św. Wojciecha za przygotowanie ze starego krzyża misyjnego mniejszego krzyża, który stał się relikwiarzem dla relikwii błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona naszej diecezji. W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z modernizacją alejki przed głównym wejściem kościoła – etap I. Natomiast jutro, w poniedziałek, zostanie dostarczony już nowy misyjny krzyż, który zostanie powieszony na ścianie kościoła. Zostanie poświęcony na zakończenie misji parafialnych przygotowujących naszą Parafię na przeżycie spotkania z Matką Boską Częstochowską, której kopię obrazu gościć będziemy w naszej wspólnocie 1.04.2019 roku.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę przedświątecznie w najbliższy piątek, 23.03, od godz. 7.30!

6. Parafialna spowiedź przedświąteczna w najbliższą sobotę, 24.03, z udziałem zaproszonych księży od godz. 16.00 do 18.00. Natomiast w Wielkim Tygodniu: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę pół godziny przede Msza św. o godz. 18.00. Nie będzie spowiedzi w Triduum Paschalne!

7. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą i największą Palmę Wielkanocną. Metoda wykonania dowolna. Rozwiązanie konkursu w Niedzielę Palmową, podczas Mszy św. o godz. 12.00.

8. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się u ojców jezuitów w Bydgoszczy przy ul. Kościeleckich w dniach od 19 do 21 marca o godz. 19.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.

9. Już dziś zapraszam na spotkanie „Kościół jakiego nie znamy” z ks. Anthony Umeh z Nigerii w Afryce. Po święceniach kapłańskich przez dziewięć lat uczył matematyki i fizyki w niższym seminarium. Później został proboszczem i funkcje tę pełnił przez trzy lata aż do przyjazdu do Polski. Jest jednym z siedemnastu księży z Nigerii studiujących na Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II w Lublinie. Przez pierwszy rok akademicki uczestniczył w lekcjach języka polskiego. Teraz studiuje muzykologię. Ks. Anthony gościć będzie w naszej Parafii w II dzień Świąt Wielkiej Nocy, a wieczorem tego dnia poprowadzi wieczorną modlitwę Apelu Jasnogórskiego, kiedy wspominać będziemy 13 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

10. Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Fordonie organizuje pielgrzymkę do Włoch przez Pragę i Austrię. We Włoszech: Padwa, Asyż, Cascia - św. Rita; San Giovanni Rotondo, Monte Sant' Angelo, Pompeje, Neapol - sługa Boży O. Dolindo; Rzym, Siena… od 25 czerwca do 7 lipca. Informacje szczegółowe na plakacie, który jest wywieszony w gablocie, a zapisy są prowadzone w/w parafii.

11. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego, w najnowszym numerze przeczytamy m.in. „Pokuta to spotkanie” o pokucie, która nie jest karą, ale powrotem do Boga, rozmowa z braćmi zakonnymi Ojców Kapucynów Przemysławem Kryspinem i Tomaszem Mantykiem; oraz „Misterium, Męka całkiem rzeczywista” Hubert i jego rodzina grają w poznańskim Misterium od zawsze. Kiedy parę dni temu zapraszał kolegę z klasy, żeby też zagrał, ten zażartował: ‘A co, twój ojciec gra Jezusa?”. Bardzo się zdziwił, kiedy w odpowiedzi usłyszał: „Tak, mieć ojca Jezusa, to jest coś!”: a w naszym diecezjalnym dodatku wiele ciekawych artykułów z życia diecezji i regionu.

12. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach, o zmarłych budowniczych tej świątyni i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła + ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzę wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Parafii dobrej niedzieli, przeżywanej w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych – niech wielkopostny czas i jego przeżycia pozwolą nam na nowo odkryć to, co w naszym życiu ważne i wartościowe, abyśmy dobrze przygotowani weszli w czas Świętego Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania – niech na każdy dzień błogosławi nam Dobry Bóg.

Ks. Dariusz Wesołek

 

 

 

NIEDZIELA – 18.03

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

8.00

+Stanisław i +Krystyna ZIĘTEK i zmarli z rodziny

10.00

+Edmund, +Wanda, +Bożena, +Stanisław, + KALISCY; +Zofia, +Jan, +Marek, +Jan ADAMCZYK; +Tadeusz Pawłowski

12.00

+Teresa i +Jan NOWACZYK

17.00

GORZKIE ŻALE

18,00

+Janina i +Kazimierz KAŹMIERCZAK

PONIEDZIAŁEK – 19.03  Św. Józefa

9.00

+Stanisław Piątkowski w 10 rocz. śmierci

18.00

+Józef Mikołajewski z ok. imienin

WTOREK –  20.03

9.00

Za Parafian

18.00

Podziękowanie Panu Bogu – w pewnej intencji

ŚRODA – 21.03

9.00

 Za Mariusza i jego rodzinę - o o potrzebne łaski i wypełnienie woli Bożej

18.00

+Halina Dyło – intencja od rodziny

CZWARTEK – 22.03

9.00

 Za Aleksandrę o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla niej i dziecka

18.00

Zmarli z rodziny JABŁONKA: +Bronisława (k), +Antoni, +Kazimierz, +Genowefa oraz zmarli z rodziny MOROSZCZAK

PIĄTEK – 23.03

9.00

Alfons Jagielski z ok. 80 urodzin

9.30

Droga Krzyżowa dla dorosłych

17.00

Droga Krzyżowa dla dzieci

18.00

+Edmund w 24 rocz. śmierci i zmarli z rodziny JANINA

18.30

Droga Krzyżowa dla dorosłych

SOBOTA – 24.03

9.00

+Eugeniusz, +Jadwiga, +Eryka (k), +Dionizy, +Aleksander KACZYŃSCY

18.00

+Jerzy w 5 rocz. śmierci i za dusze zmarłych rodziców z obojga stron

NIEDZIELA – 25.03

NIEDZIELA  PALMOWA

8.00

+Władysława (k), +Józef PAWŁOWSCY i +Marianna Tucholska

10.00

+Bolesław Połczyński w 2 rocz. śmierci

12.00

+Rodziców i +rodzeństwo z rodziny OKULSKICH

12.00

+Bogusława (k) Pająk w 13 rocz. śmierci

17.00

GORZKIE ŻALE

18.00

+Tomasz Ogórkiewicz w 26 rocz. śmierci o dar życia wiecznego

 

 

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym

Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.