Parafia p.w. Św.Krzyża w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Świętego Krzyża

85-680 Bydgoszcz, Artyleryjska 10

tel: 52 346 25 97OGŁOSZENIA PARAFIALNE
12.08. 2018
19 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek wspomnienie śa.. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika; w czwartek św. Stefana Węgierskiego, a w piątek św. Jacka.

2. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - obchodzona przez Kościół katolicki 15 sierpnia, sięga V wieku i jest rozpowszechniona w całym chrześcijaństwie.
Tajemnicę wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą ogłosił jako dogmat wiary 1 listopada 1950 r. papież Pius XII. Uroczystość tę obchodzi zarówno Kościół katolicki na Zachodzie, jak i chrześcijaństwo wschodnie, w którym nosi ona nazwę Zaśnięcia Matki Bożej.
W Polsce i wielu innych krajach europejskich dzień ten jest często nazywany świętem Matki Bożej Zielnej. W kościołach święci się wówczas zioła, kwiaty i snopy dożynkowe. Msze św. w naszym kościele tego dnia: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00

3. Wychodząc naprzeciw prośbom wielu naszych Parafian, którzy chcieliby uczestniczyć we Mszy św. porannej, jednak ze względu na jej późną porę nie mogą – od 1.09 Msza św. rano w naszej Parafii o godz. 8.00.

4. W sierpniu BIURO PARAFIALNE w stałych godzinach funkcjonowania jest NIECZYNNE! Natomiast wszystkie sprawy związane z działaniem biura parafialnego od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 lub w niedzielę między mszami!

5. W poniedziałek, 13.08, w naszej parafii kolejny Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 18.00 i procesja fatimska wokół kościoła.

6. W najbliższy wtorek, 14.08, zapraszam na naszą parafialną modlitwę, Mszę św. o godz. 18.00 za spoczywających na cmentarzach, zmarłych budowniczych naszego kościoła i za pierwszego proboszcza i budowniczego +ks. Prałata Eugeniusza Barełkowskiego oraz zmarłych w minionym miesiącu z naszej parafialnej wspólnoty.

7. Najbliższa niedziela, 19.08, to 3 Niedziela Miesiąca – składka z tego dnia przeznaczona jest w całości na cele remontowo – inwestycyjne. Dziękuję wszystkim za okazaną do tej pory życzliwość i gotowość pomocy. Wyjątkowo wszystkie dobrowolne ofiary z tej niedzieli pragniemy przeznaczyć w całości na pokrycie koniecznych prac wodno-kanalizacyjnych w części piwnicznej naszego kościoła i przy kościele (m.in. wymiana rur kanalizacyjnej i odpływu deszczówki oraz założenia samodzielnego indywidualnego dla Parafii wodomierza). Koszt tej inwestycji na dziś to 5600 zł. Do tego dojdą jeszcze koszty badań geologicznych i założenia dodatkowego zbiornika retencyjnego. Gdyby ktoś chciał nas wesprzeć, a niestety nie będzie mógł być obecny w tą niedzielę w naszym kościele, można dokonać wpłaty na parafialne konto z dopiskiem: „remont”. Po opłaceniu tej inwestycji, z pieniędzy które zostaną pragniemy ufundować dzieciom naszej Parafii wyprawki szkolne w postaci przyborów szkolnych! Zostaną one rozdane dzieciom w niedzielę, 2.09 po Mszy św. o godz. 12.00, podczas której odbędzie się również poświęcenie tornistrów pierwszoklasistom!

8. PARAFIALNA PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II – W 40-LECIE PONTYFIKATU - Przygotowując się do parafialnej peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, pragniemy stanąć przed Jej Obliczem na Jasnej Górze. Jednocześnie odbyć pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II - w 40 rocznicę Jego wyboru na Stolicę Apostolską - który Maryi zawierzył całe swoje życie. W programie 3-dniowej Pielgrzymki: Jasna Góra, Sanktuarium Maryjne, gdzie przeżyjemy przed cudownym obrazem Czarnej Madonny nasza parafialna Mszę św.. Następnie będziemy w Krakowie, gdzie odbędziemy spacer Drogą Królewską do rynku, zwiedzimy Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski, Katedrę oraz Stare Miasto, Rynek z Sukiennicami, Barbakan i Kościół Mariacki. Przejedziemy również do Łagiewnik – tam nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie przeżyjemy nasza parafialną Msze św. oraz zwiedzimy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Ostatniego dnia Pielgrzymki znajdziemy się w dwóch pięknych, też duchowo, miejscach: Kalwaria Zebrzydowska – zwiedzimy Sanktuarium i spacer po kalwaryjskich dróżkach oraz Wadowice – zwiedzimy dom rodzinny św. Jana Pawła II oraz nawiedzenie bazyliki Ofiarowania NMP, gdzie Karol Wojtyła przyjął Sakrament Chrztu św. – tam nasza niedzielna parafialna Msza św. w intencji Wszystkich Parafian.
Wyjazd pielgrzymkowy w dniach: 28-30.09.2018 (piątek, sobota, niedziela) – wyruszamy w piątek, 28.09, o godz. 7.00 (zbiórka uczestników o godz. 6.45), a powrót w niedzielę, 30.09, w godzinach późno-wieczornych. Cena Pielgrzymki – 490 zł (obejmuje przejazd klimatyzowanym autokarem, 2 noclegi, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje; opiekę pilota na całej trasie pielgrzymkowej oraz ubezpieczenie. Cena nie obejmuje opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych, co wynosi 70 – 80, zł. Zapisy i informacja w zakrystii po każdej Mszy św. Przy zapisach wpłata 100, zł.

9. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego - w nim wiele interesujących artykułów z życia Kościoła na świecie, felietony oraz recenzje i zapowiedzi ciekawych nowości wydawniczych i wydarzeń kulturalnych; a w naszym dodatku diecezjalnym informacje z życia diecezji i regionu.

10. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych; o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; a także o zmarłych budowniczych tej świątyni i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła + ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w każdym dniu rozpoczynającego się tygodnia!

Ks. Dariusz Wesołek

 

 

 

19 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 12.08   

8.00

Za Parafian

10.00

JUBILEUSZE  MAŁŻEŃSKIE  Z  SIERPNIA:

  • DOROTA  I  PAWEŁ W 5 ROCZNICĘ  SAKRAMENTU  MAŁŻEŃSTWA
  • BOŻENA  I  JANUSZ  OPARKA  W  30 ROCZNICĘ  SAKRAMENTU  MAŁŻEŃSTWA
  • ALEKSANDRA I  ROMAN  HOJKA  W  34 ROCZNICĘ  SAKRAMENTU  MAŁŻEŃSTWA
  • +  CHRZTY ŚWIĘTE

12.00

O radość życia wiecznego dla +Helena w 4 rocz. śmierci, +Elżbieta, +Ryszard, +Edmund oraz zmarłych z rodziny

18.00

+Stanisława (k) Winklarz – greg. 17

      PONIEDZIAŁEK  13.08

9.00

+Stanisława (k) Winklarz – greg. 18

18.00

+Edward Drążkowski w rocznicę śmierci

WTOREK –  14.08 św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika

9.00

+Stanisława (k) Winklarz – greg. 19

18.00

Za spoczywających na tych cmentarzach, za zmarłych budowniczych tego kościoła, za pierwszego proboszcza i budowniczego tej świątyni +ks. Prałata Eugeniusza Barełkowskiego; +Regina Kociszewska, +Bogdan Popławski w 11 rocz. śmierci i za rodziców z obojga stron; OD PARAFIAN: +Aleksandra Mazur i +Zbigniew Mazur, Ryszard Kaźmierczak, +Stanisław Woźniak, +Janina Rajewska

ŚRODA – 15.08 Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

8.00

+Stanisława (k) Winklarz – greg. 20

8.00

+Maria Gonia w 7 rocznicę śmierci

10.00

W int. Marianny Karasińskiej z okazji 80 rocz. urodzin z prośba o zdrowie

12.00

+Marian Grodzki

18.00

+Kazimierz Bukowski i zmarłych z rodzin: BUKOWSKICH i ANTOLÓW

CZWARTEK – 16.08 św. Stefana Węgierskiego

9.00

+Stanisław Wierzba

18.00

+Stanisława (k) Winklarz – greg. 21;

18.00

+Katarzyna, +Antoni, +Tadeusz, +Władysław, +Irena KASZAKÓW; +Zenon Nowak i +Stefania i +Zygmunt MRÓWCZYŃSCY

PIĄTEK – 17.08 św. Jacka

9.00

+Stanisława (k) Winklarz – greg. 22

18.00

O spokój duszy: +Maria, +Jan, +Monika, +Antoni, +Franciszek i zmarłych z rodzin JANUSZEWSKICH i KUKAWKA oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA – 18.08

9.00

+Stanisława (k) Winklarz – greg. 23

18.00

Kamil w 11 rocz. urodzin

20 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 19.08

8.00

+Stanisława (k) Winklarz – greg. 24

10.00

+Łucja Górska w 6 rocz. śmierci, +Kazimierz Górski w 45 rocz. śmierci

12.00

W int. Teresy Mroczyńskiej z ok 75 rocz. urodzin

18.00

+Waldemar w 4 rocz. śmierci; zmarłych z rodzin: WINNICKICH, OLESIÓW, POLCYN, ZAJDEŃCÓW, SZCZEPANKÓW

Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym

Copyright © 2017. All Rights Reserved.