Parafia pw. Św. Krzyża

w Bydgoszczy

Ogłoszenia parafialne

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Świętego Krzyża

85-680 Bydgoszcz, Artyleryjska 10

tel: 52 346 25 97OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13.01.2019
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO1. Odwiedziny duszpasterskie W TYM ROKU z przerwą z racji ferii zimowych w naszym województwie od 12.01 do 19.01. Chciałbym odwiedzić wszystkich parafian, dlatego dalsza kolęda nastąpi po tej przerwie od 21.01. Aby dobrze zaplanować wizytę duszpasterską, proszę o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana te rodziny, które mieszkają w nowych blokach na terenie naszej parafii. Szczególnie myślę o nowych blokach przy ul. Zaświat i Leśna. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w sobotę od godz. 14.00. Jeśli ktoś w terminie wcześniej wskazanym nie może przyjąć kolędy proszę o indywidualny kontakt.

2. Ze względu ma kolędę Biuro Parafialne jest nieczynne, a wszystkie sprawy można załatwić w tygodniu po rannej Mszy św. o godz. 8.00 lub w niedzielę po każdej Mszy św.

3. Msze św. w tygodniu podczas trwania kolędy, od poniedziałku do piątku tylko o godz. 8.00. Nabożeństwa tygodniowe w łączności ze mszą św. o godz. 8.00. Natomiast od nowego roku poza styczniem msze św. w naszym kościele tylko o godz. 18.00 (od poniedziałku do piątku). Jeśli byłaby dodatkowa prośba o mszę św. będzie ona odprawiona o godz. 17.00. Przypominam jednocześnie , że tak jak do tej pory istnieje możliwość mszy św. zbiorowej (kiedy można przyjąć więcej intencji) w każdą środę, kiedy modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz każdego 14 dnia miesiąca, kiedy modlimy się za wszystkich spoczywających na tych cmentarzach oraz zmarłych parafian w ostatnim czasie.

4. Następna niedziela, 20.01, to 3 niedziela miesiąca - składka z tej niedzieli przeznaczona jest w całości na cele remontowo-inwestycyjne. Jak zawsze przy tej okazji dziękuję Wam WSZYSTKIM za życzliwość i zrozumienie wszystkich potrzeb naszej parafialnej wspólnoty.

5. W poniedziałek, 14.01, nasza parafialna modlitwa – tym razem podczas Mszy św. o godz. 8.00 – w intencji zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; zmarłych budowniczych naszego kościoła i +ks. Prałata Eugeniusza Barełkowskiego, pierwszego proboszcza i budowniczego tej świątyni.

6. W przyszłą niedzielę, 20.01, bezposrednio po mszy sw o godz. 12.00 serdecznie zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pruszcza. Koncert pragniemy poświecić pamięci o naszych Kochanych Dziadkach, których zapraszamy do wspólnego parafialnego kolędowania. Zostały dla Nich przygotowane również małe niespodzianki.

7. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. ‘Światło z Iraku” relacja redaktora naczelnego Przewodnika z irackiego Kurdystanu. Odwiedził obozy dla uchodźców, głównie jazydów. Poznał młodych lekarzy z Europy, którzy się nimi opiekują. I co najważniejsze zweryfikował swoje poglądy; oraz „Pisarz, który był książką” – nie żyje Amos Oz, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy izraelskich, od wielu lat typowany do literackiego Nobla; a w naszym dodatku diecezjalnym wiele ciekawych artykułów z życia diecezji i regionu.

8. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych; o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności + Eugeniusz Guzek, lat 59, zam. ul. Powstania Listopadowego 9; a także o zmarłych budowniczych tej świątyni i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła + ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Dariusz WesołekParafia św. Krzyża  Bydgoszcz 

 NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO  13.01 

8.00

+Maria i +Edmund CIECHANOWSCY

10.00

+Erna Duszyńska – greg. 28

12.00

+Henryk Marciniak i +rodzice z obojga stron

12.00

O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Hani

18.00

+Marian Prościński w 3 rocz. śmierci

        PONIEDZIAŁEK  - 14.01

8.00

Msza za zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; zmarłych budowniczych naszego kościoła i +ks. Prałata Eugeniusza Barełkowskiego, pierwszego proboszcza i budowniczego tej świątyni

+Erna Duszyńska – greg. 29

+Władysław w 17 rocz. śmierci

+Maria Jaklicz w 17 rocz. śmierci

+Barbara Robacka – int. od Parafian

+Edward Latos – int. od Parafii

+Gabriela Łukaszkiewicz w 5 rocz. śmierci

WTOREK –  15.01

8.00

+Erna Duszyńska – greg. 30

ŚRODA – 16.01

8.00

+Stanisław Wierzba

CZWARTEK – 17.01 Św. Antoniego, opata

8.00

+Jan Fieberg w 35 rocz. śmierci

PIĄTEK – 18.01

8.00

+Edward Latos – int. od znajomych

SOBOTA – 19.01

8.00

+Helena Radziejewska w 5 rocz. śmierci oraz mąż +Henryk

18.00

+Alfreda (k) i +Edmund HOJKA w 30 rocz. śmierci

NIEDZIELA  20.01

8.00

+Małgorzata Żuławska i +Wacław oraz wszyscy zmarli z rodziny

10.00

+Jezry Pajączkowski w 27 rocz. śmierci i za zmarłych z rodziny

12.00

+Stanisław Przyborski w 14 rocz. śmierci; +Aleksander Przyborski i za rodzinę KOSIDŁO; +Janina i +Marian BANASZEK; +Grzegorz, +Józef, +Helena, +Kazimierz KOWALCZYK; +Marian Danielak

18.00

+Andrzej Jasiński w 4 rocz. śmierci

Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym