Parafia pw. Św. Krzyża

w Bydgoszczy

Ogłoszenia parafialne

 

Parafia rzymskokatolicka

pw. Świętego Krzyża

85-680 Bydgoszcz, Artyleryjska 10

tel: 52 346 25 97OGŁOSZENIA PARAFIALNE
23.06.2019
12 Niedziela Zwykła

 

1. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim za udekorowanie okien na trasie procesji eucharystycznej, ale i nie tylko; za liczny udział w tej niezwykłej manifestacji naszej wiary; wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tej Uroczystości w naszej Parafii: panom, którzy przygotowali i złożyli ołtarze; panu leśniczemu za bezinteresowny dar – drzewa brzozy, które uzupełniły dekoracje ołtarzy; paniom, które zatroszczyły się o kwiaty i świece; panom, którzy pomagali w niesieniu baldachimu; panu kościelnemu, Towarzystwu św. Wojciecha; pani Organistce i naszemu Parafialnemu Chórowi; ministrantom i lektorom, Szafarzom Komunii św.; dzieciom i dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz paniom, które nimi się opiekowały; Wam wszystkim Kochani za stworzenie klimatu niezwykłej modlitwy i atmosfery. Zapraszam do przeżywania oktawy Bożego Ciała codziennie do 27.06 podczas Mszy św. o godz. 18.00, po niej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. W czwartek, 27.06, uroczyste zakończenie oktawy i procesja do 4 ołtarzy w alejce na cmentarzu. Dzieci, które przeżyły Uroczystość I Komunii Św. uczestniczą w procesji w albach. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Płatki kwiatów dla dziewczynek można przynosić do specjalnego kosza w kruchcie kościoła.

2. W piątek, 28.06, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do uroczystej Mszy św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

3. Wypoczynek dla Scholki i ministrantów - aby te wakacje były czasem wypoczynku dla służących do Mszy św. dzieci z naszej Scholi i ministrantów, pragniemy podziękować za cały rok posługi. Dlatego zorganizowaliśmy dla nich wyjzd do gościnnego, zaprzyjaźnionego Zajazdu Fojutowo, w dniach 26.08 – 29.08.2019.

4. Przypominam, że w wakacje nastąpi zmiana porządku mszy św. w niedziele – w miesiącu lipcu i sierpniu msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00!!!

5. Ze względu na Uroczystość I Komunii św. przeżywaną w ubiegłą niedzielę - to dziś nasza parafialna modlitwa w intencji dobroczyńców naszej wspólnoty i ofiary zebrane w ciągu dnia przeznaczone są w całości na cele remontowo – inwestycyjne. Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwe zrozumienie wszystkich potrzeb remontowo-inwestycyjnych naszej Parafii. Dziękuje też za indywidualne wpłaty na parafialne konto.

6. Zapraszam do modlitwy przy Ikonie Maryi Matki Bożej Pięknej Miłości w naszych rodzinach. W zakrystii można wpisać sie na listę na czerwiec.

7. Zapraszam na Parafialna Jubileuszową Pielgrzymkę do Ziemi Świętej – Śladami Pana Jezusa, w dniach 4-11.11 br. Koszt 3790 zł i 90 USD (obejmuje: Przelot samolotem w obie strony; • Opłaty lotniskowe i paliwowe; • Transfery autokarem; • 7 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami; • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji; • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie; • Opiekę duchową kapłana; • Ubezpieczenie) Z tą ciekawą ofertą można zapoznać się w gablocie kościoła lub w zakrystii - dostępny dokładny program zwiedzania i pobytu w Ziemi Świętej. Na pielgrzymkę mogą zapisywać się również osoby spoza parafii.

8. Zapraszam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. „Kto zrozumie rodziców adopcyjnych” oraz „W Afryce z (po) Mocą” – pomagając w Afryce, nie wystarczy pobiec za sentymentalym odruchem serca. Trzeba mieć przemyślany plan, aby pomóc, a nie zaszkodzić. Podstawa jest zadanie pytania: czego ci ludzie potrzebują, a nie: co ja im mogę dać- a w naszym diecezjalnym dodatku wiele ciekawych artykułów, recenzji książek, zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz interesujące informacje z życia diecezji i regionu.

9. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych; o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; o zmarłych z naszej parafii spoczywających też na innych cmentarzach; a także o zmarłych budowniczych tej świątyni i pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła +ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Ks. Dariusz Wesołek

  

 

12 NIEDZIELA  ZWYKŁA     23.06

 

8.00

+Zenon Nowocień, +Jan Chruściński, +Bronisława (k) i +Józef FIEREK i +rodziców

 

10.00

+Stanisława (k) Sadurska; +Aleksander w 2 rocz. śmierci; +Łucja w 15 rocz. śmierci i +Zenon w 43 rocz. śmierci KOŁODZIEJCZAK

 

12.00

+Janina w 1 rocz. śmierci i +wszystkich ojców z rodziny

 

12.00

Tymon z ok. 4 urodzin

 

18.00

+Florian Kubasik

 

PONIEDZIAŁEK  - 24.06  NARODZENIE  ŚW.  JANA  CHRZCICIELA

 

18.00

+Janina Gąsiorowska w dniu imienin

 

WTOREK –  25.06

 

18.00

+Jan, +Halina CZYŻEWSCY – intencja imieninowa oraz +Dariusz

 

 ŚRODA  - 26.06  

 

18.00

 +Otylia Katka

 

 CZWARTEK – 27.06 Św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła  

 

18.00

+Alina i +Władysław BUJAK i zmarli z rodziny

 

PIĄTEK – 28.06 UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA

 

18.00

+Piotr Samuła

 

SOBOTA – 29.06  Świętych Apostołów Piotra i Pawła - Uroczystość

 

8.00

Dziękczynno-błagalna z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Pawła z okazji imienin

 

18.00

+Michał Szymankowski w 3 rocz. śmierci

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA  30.06   

 

8.00

+Zofia Maleszko

 

10.00

+Janina i +Kazimierz RAJEWSCY, +Janina i +Karol DĄBROWSCY i +rodzice z obojga stron; +Franciszka (k) i +Józef PODGÓRSCY i +Zbigniew Zwiefka w 1 rocz. śmierci

 

12.00

+Monika Struense w 3 rocz. śmierci

 

12.00

+Mieczysław Martynowski w 10 rocz. śmierci i za +rodziców z obojga stron

 

18.00

+Jan Rumiński i zmarli z rodzin KALISZEWSKICH

 

Prosimy także o sprawdzenie poprawności imion i nazwisk w obecnym spisie intencji.

Intencje można zamawiać po każdej Mszy Św. i w biurze parafialnym