Parafia pw. Św. Krzyża

w Bydgoszczy

Ogłoszenia parafialne

Czytaj więcej ...

Aktualności parafialne

Czytaj więcej ...

O naszej parafii pw. Św. Krzyża

Czytaj więcej ...

Ciekawe strony

  • Ewangelia na codzień
  • Brewiarz

 

Diecezja bydgoska

Diecezję bydgoską z 12 dekanatów archidiecezji gnieźnieńskiej, 3 dekanatów diecezji pelplińskiej i 1 dekanatu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Stolicą nowej diecezji jest miasto Bydgoszcz, jej patronami: Matka Boża Pięknej Miłości i Bł. Michał Kozal, a katedrą kościół św. Marcina i św. Mikołaja w Bydgoszczy; włączył diecezję bydgoską do metropolii gnieźnieńskiej. Nowe granice archidiecezji gnieźnieńskiej, dołączając do jej 21 dekanatów, pozostałych po powstaniu diecezji bydgoskiej, 4 dekanaty archidiecezji poznańskiej i 4 dekanaty diecezji włocławskiej.

Czytaj więcej ...

Modlitwy

 

  • Litania do Krzyża Świętego
  • Nowenna o Krzyżu Świętym

Czytaj więcej ...

Spotkanie parafialne

Zapraszamy na kolejne radosne tym razem przy ognisku z ziemniakiem "w tle". Dla dzieci warsztaty "Co można zrobić z ziemniaka?" ZAPRASZAMY!

 

Czytaj więcej ...

Życzenia Wielkanocne

NIECH TEN ŚWIĄTECZNY CZAS, KTÓRY ODSŁANIA PRZED NAMI GŁĘBIĘ MIŁOŚCI BOGA DO CZŁOWIEKA I PERSPEKTYWĘ WIECZNEGO SZCZĘŚCIA – WYPEŁNI NASZE SERCA RADOŚCIĄ, POKOJEM I NADZIEJĄ. ZMARTWYCHWSTAŁY JEZUS NIECH DA SIŁĘ I ODWAGĘ DO CODZIENNEGO PODĄŻANIA JEGO DROGĄ!

Wielki Czwartek

Rozpoczęliśmy parafialne Święte Triduum Paschalne...... dziękujemy wszystkim za obecność i jakże żywa modlitwę.... niech kolejne dni będą również wielkim przeżyciem...